KONST / Litografier / Färglitografi 13491218
*
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:19:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:02:15
1
150 kr
25/9 16:03:50
1
200 kr
27/9 21:07:47
2
Vinnande bud
27/9 21:08:51
2
justering av budtak
27/9 21:40:44
1
300 kr
27/9 21:40:44
2
350 kr (Budbetjänt)
28/9 11:17:25
1
400 kr
28/9 11:17:25
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 16:02:15 | 1 | 150 kr |
25/9 16:03:50 | 1 | 200 kr |
27/9 21:07:47 | 2 | Vinnande bud |
27/9 21:08:51 | 2 | justering av budtak |
27/9 21:40:44 | 1 | 300 kr |
27/9 21:40:44 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
28/9 11:17:25 | 1 | 400 kr |
28/9 11:17:25 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09